linka
    
MÉDIA
26/11
ZNOVUZROZENÁ / FOTOGRAFICKÉ OBRAZY
ZNOVUZROZENÁ / FOTOGRAFICKÉ OBRAZY
Z N O V U Z R O Z E N Á / F O T O G R A F I C K É O B R A Z Y

Projekt fotografických aktů Znovozrozená je poctou kráse ženy, ale také přicházející době, která neznamená konec, ale nový začátek. Fotografka Lenka Hatašová zachytila na třiceni obrazech podoby šansoniérky Renaty Drössler, která současně vydává exkluzivní výběrové 2CD se stejnojmenným názvem. Booklet k cédéčkům je navíc katalogem k výstavě , která bude po expozici v Galerii U Kamenného zvonu od prosince putovat po českých i evropských městech a bude pokračovat na stránkách zpěvačky www.renatadrossler.com. Fotografické obrazy vznikly ve Slovinsku v květnu a říjnu 2012 se záměrem zobrazit dokonalost ženského těla, která může být díky jeho křehkosti velmi pomíjivá. I proto je cílem projektu získat finanční prostředky na pomoc těžce postižené ženě s velmi dramatickým osudem.(info na www.jedendomov.cz/Pripady/13.7.)

Renata Drössler (1963) je pro svůj nezaměnitelný projev nazývána Černým motýlem českého šansonu. Absolventka pražské DAMU ztvárňuje již třináct let v Divadle pod Palmovkou roli Marlene Dietrich ve hře Edith a Marlene, coby Nymfa účinkovala i v muzikále Dracula. Ve vlastních recitálech zpívá nejen písně šansonových legend, ale i ty, na kterých se osobně autorsky podílí. Objevuje se v několika televizních seriálech a věnuje se i tvorbě pro děti.

Lenka Hatašová (1969) prošla s fotoaparátem v ruce válečným bojištěm na Balkáně, zeměmi severní i střední Ameriky a tenisovými kurty slavného grandslamu. V posledních letech se věnuje portrétu a stylizaci, fotografuje zejména osobnosti českého šoubyznysu. Její doménou je malba světlem a stínem, což je vlastně skutečný význam slova fotografie. Navrací se i k dokumentární fotografii, zejména při svých cestách po světě i v monotematických reportážích. Akty publikovala
poprvé v roce 2010 v knize Paměti zrcadla.

Výstava je k vidění každý den 11:00h - 19:00h, o víkendu do 20:00h, kromě pondělí v gotickém sklepení Galerie U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze až do 2.prosince 2012. Na místě možnost zakoupení obrazů i exkluzivního 2CD Znovuzrozená s katalogem k výstavě uvnitř. Objednávky možné i mailem.
Ceny fotografií 6.500 - 10.000 Kč / cena 2CD 250 Kč + poštovné
Zpět
© 2012 - 2018 Renata Drössler
Email: info@renatadrossler.com / GSM: +420 732 173 363 / E-SHOP