linka
    
MÉDIA
26/10
Šansoniérka Renata Drössler ohromila farní zahradu
Nazývají ji Černým motýlem českého šansonu. Je polské národnosti, ale česky mluví bezvadně. V repertoáru má písně zpívané světovými jazyky, ale i latinsky, jidiš a hebrejsky. Měla angažmá v Semaforu a nyní účinkuje v Divadle pod Palmovkou. Renata Drössler.
V pátek na farní zahradě vystoupila tato charizmatická zpěvačka za doprovodu klavíristy Petra Ožana, jenž je autorem hudby i některých textů.
Šanson Hotel v suterénu, který pro Renatu Petr napsal, uvedla slovy: "Kdysi dávno, když bylo Petrovi asi 13, tak v Semaforu, kde jsem hrála, pobíhal takový klučík a předváděl improvizace na Klobouk ve křoví, nebo Život je jen náhoda... A já jsem k němu přišla a řekla: Péťo, až budeš větší, tak bych si s tebou ráda zahrála. Po letech jsem zpívala na mezinárodním festivalu šansonu. On tam za mnou přišel a řekl: Já jsem se s vámi už setkal a vy jste mi řekla, že až budu velkej, tak si mě najdete. Tak jsem si dovolil najít já vás. A já jsem za to moc ráda, že si mě tenkrát našel," vysvětlila zpěvačka společné začátky před 11 lety.
Pozoruhodný talent Renaty Drössler nutí člověka uvěřit všemu, o čem zpívá. Při židovské písni o matce a synovi, kteří se mají po letech setkat, běhal mráz po zádech. A divákům chvíli trvalo, než se ze silného příběhu dokázali vzpamatovat a odměnit ji potleskem.
Původní článek
Zpět
© 2012 - 2018 Renata Drössler
Email: info@renatadrossler.com / GSM: +420 732 173 363 / E-SHOP